Будівельний матеріал – це матеріал, який використовується для будівництва . Багато природних речовин, таких як глина , каміння, пісок і дерево , навіть гілочки і листя, використовувалися для будівництва будівель . Крім природних матеріалів, використовується багато штучних продуктів, деякі з яких синтетичніші, а деякі менш синтетичніші. Виробництво будівельних матеріалів - це усталена галузь у багатьох країнах, і використання цих матеріалів зазвичай ділиться на окремі спеціалізовані галузі, такі як теслярські роботи , ізоляція , сантехніка та покрівельніроботи. Вони створюють довкілля і будови. у тому числі вдома .

В історії є тенденції в тому, що будівельні матеріали перетворюються з природних на більш штучні та складові ; від біорозкладних до нетлінних; корінні (місцеві) для транспортування по всьому світу; від ремонту до одноразового; обраний для підвищення рівня пожежної безпеки та сейсмостійкості . Ці тенденції мають тенденцію до збільшення початкових та довгострокових економічних, екологічних, енергетичних та соціальних витрат на будівельні матеріали.

Початковою економічною вартістю будівельних матеріалів є покупна ціна. Часто саме від цього залежить ухвалення рішення про те, які матеріали використовувати. Іноді люди беруть до уваги економію енергії або довговічність матеріалів і бачать цінність вищої початкової вартості замість нижчої вартості терміну служби. Наприклад, покрівля з бітумної черепиці коштує менше, ніж установка металевого даху, але металевий дах прослужить довше, тому вартість експлуатації на рік буде меншою. Деякі матеріали можуть вимагати більшої обережності, ніж інші витрати, пов'язані з певними матеріалами, також можуть вплинути на остаточне рішення. При розгляді вартості терміну служби матеріалу виникає ризик, якщо будівля пошкоджена, наприклад, вогнем чи вітром, або якщо матеріал не такий міцний, як зазначено у рекламі. Слід враховувати вартість матеріалів, щоб нести ризик купівлі горючих матеріалів для продовження терміну служби. Говорять, що «якщо це має бути зроблено, це має бути зроблено добре».

Витрати на забруднення можуть бути макро і мікро. Макро-забруднення навколишнього середовища видобувних галузей, від яких залежать будівельні матеріали, такі як гірничодобувна промисловість, нафта та лісозаготівлі, завдають екологічних збитків у їхньому джерелі та при транспортуванні сировини, виробництві, транспортуванні продукції, роздрібній торгівлі та установці. Прикладом мікроелементів забруднення є виділення газів із будівельних матеріалів у будівлі чи забруднення повітря всередині приміщень .

Будівельні матеріали із Червоного списку – це матеріали, які визнані шкідливими. Також вуглецевий слід , загальний набір викидів парникових газів, вироблених протягом життя матеріалу. Аналіз життєвого циклу також включаєповторне використання , переробку або утилізацію будівельного сміття . Дві концепції у будівництві, які враховують екологічну економіку будівельних матеріалів, - це екологічне будівництво та сталий розвиток .


Початкові витрати на електроенергію включають кількість енергії, витраченої на виробництво, доставку та встановлення матеріалу. Довгострокова вартість енергії - це економічні, екологічні та соціальні витрати, пов'язані з продовженням виробництва та доставки енергії до будівлі для її використання, обслуговування та, зрештою, видалення. Початкова втілена енергія конструкції - це енергія, що споживається для отримання, виготовлення, доставки, установки матеріалів. Термін служби втіленої енергії продовжує зростати з використанням, обслуговуванням та повторним використанням/переробкою/утилізацією самих будівельних матеріалів, а також з тим, як матеріали та конструкція допомагають мінімізувати енергоспоживання конструкції протягом усього терміну служби.

Соціальні витрати - це травми та здоров'я людей, які виробляють та перевозять матеріали, а також потенційні проблеми зі здоров'ям мешканців будівлі, якщо є проблеми з біологією будівлі. Глобалізація надала значний вплив на людей як з точки зору робочих місць, так і з погляду навичок та самодостатності, що втрачаються при закритті виробничих потужностей та культурних аспектів відкриття нових виробництв. Аспекти справедливої ​​торгівлі та трудових прав – це соціальні витрати світового виробництва будівельних матеріалів.